Előadó: Maróti Eszter – az Óbudai Egészségfejlesztési Iroda pszichológusa
A belépés ingyenes.
Szeptember 8. A belső kritikus
Miért mondunk le céljainkról, mielőtt igazán belekezdenénk? Hogyan szólal meg bennünk a "belső kritikus", és miért hisszük el olyan gyakran, hogy „nem vagyok elég jó”? Ebben az előadásban arról beszélünk, hogyan ismerhetjük fel a saját működésünket, miért halogatunk, és hogyan kezdhetjük el lebontani a belső akadályainkat.
Szeptember 29. Kommunikációs csapdák
Miért reagálunk túl egy-egy mondatot? Hogyan lesz egy egyszerű kérdésből vita? Miért nem azt hallja a másik, amit mi mondani akartunk? Ebben az előadásban a kommunikáció „rejtett rétegeit” nézzük meg: mik a leggyakoribb félreértések, milyen érzelmi játszmákba keveredünk (gyakran tudattalanul), és hogyan próbálhatunk meg kilépni ezekből.
Október 13. Munkaholizmus
Hol a határ a szorgalom és a túlzás között? Miért nehéz leállni, ha már este 10 van, vagy ha épp beteg vagyunk? A munkaholizmus– azaz a túlzásba vitt munkavégzés – nem csak testi, de lelki kimerüléshez is vezethet. Az előadás során megnézzük, milyen belső hajtóerők (pl. megfelelési vágy, önbizalomhiány, kontrolligény) állnak a háttérben, hogyan ismerhetjük fel magunkon a jeleket, és mit tehetünk, ha nehezen tudunk pihenni – bűntudat nélkül.
Október 27. A megbocsátás
A megbocsátás nem felejtés, nem felmentés – hanem lehetőség arra, hogy mi szabaduljunk meg a múlt terhétől. De hogyan lehet megbocsátani, ha tényleg fájt? Hogyan engedjünk el haragot, ha még mindig hat ránk? Ebben az előadásban beszélünk a megbocsátás különböző típusairól, arról, miért nem mindig gyors vagy egyszerű folyamat, és hogyan lehet elindulni rajta – akár másoknak, akár önmagunknak szeretnénk megbocsátani.